Rubriky
Akce

Stínování ve Slovinsku

Hlavním cílem bylo učit se od sebe navzájem a spolupracovat se zástupci různých národních kontaktních míst (NKM) EaSI. Ve Slovinsku je národním kontaktním místem pro komponentu EaSI Institut sociální ochrany Slovinské republiky (IRSSV).

Stínování (anglicky Job shadowing) je učení se pozorováním a praxí. Stefania-Felicia Pavel z EaSI NCP Česká republika a Vjačeslavs Makarovs z EaSI NCP Lotyšsko byli ve Slovinsku od 22. května do 2. června,  se seznámili s tím, jak NCP Slovinsko vykonává svou činnost. Během těchto dvou týdnů se uskutečnily následující aktivity:

  • Vzájemné poznávání: Vzájemně představení a seznámení se s prací ostatních.
  • Pochopení toho, jak funguje slovinská sociální péče: Seznámení se s tím, jak zde funguje sociální péče.
  • Spolupráce s ministerstvy: Konzultace s lidmi z Ministerstva práce, rodiny, sociálních věcí a rovných příležitostí a nově založeného Ministerstva pro solidární budoucnost, kde byla představena tvorba národní politiky.
  • Setkání s nevládní organizací: Návštěva v organizaci s názvem „Kralji Ulice“, která pomáhá lidem bez domova například tím, že organizuje procházky městem pod vedením lidí bez domova.
  • Poznávání nevládních organizací: Diskuse s CNVOS, slovinskou NNO zastřešující desítky tisíc nevládních organizací působících ve Slovinsku.
  • Sdílení nápadů: Diskuse mezi kolegy z EaSI NCP Česko, Lotyšsko a Slovinsko s cílem vyměny osvědčených postupů a zkušeností pro každodenní provoz NCP.

Pokud máte zájem pomáhat druhým a zlepšovat naši společnost, budeme rádi, když se k nám přidáte. Sledujte i nadále naše webové stránky a dozvíte se, kdy se budou konat další akce v terénu, které NCP CZ v České republice zajišťuje.

close

Výzvy, semináře, novinky

Přihlaste se k odběru měsíčních aktualit z programu EaSI do vaší schránky.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.