Rubriky
Akce

Stínování v Lotyšsku

Od 16. do 26. července 2023 se Alicia Puertas, jako zástupce národní kontaktní místo EaSI pro Českou republiku, zúčastnila stínování pracovníků v rámci sítě evropských kontaktních míst EaSI v hlavním městě Lotyšska, kterou je Riga.

Lotyšské ministerstvo sociálních věcí, které v Lotyšsku působí jako národní kontaktní místo, bylo hostitelem stínování a provedlo naši zástupkyni Aliciu kontextem sociálních inovací a sociálního podnikání v jejich zemi. Za tímto účelem byly navštíveny různé lotyšské organizace působící v oblasti sociálních inovací, které byly příjemci podpory z větve EaSI. Zástupci lotyškého EaSI NCP se tak mohou přímo zapojit do jednání s příjemci, přičemž mohou diskutovat i jednotlivé dopady fondů a vlivy současných nařízení.

Během deseti dnů se Alicia seznámila se současným stavem sociálních inovací v Lotyšsku a také s podmínkami, v nichž jsou řízeny nadace ESF+, pod kterou spadá i složka EaSI. Výsledek stínování byl pozitivní, obě strany si vyměnily osvědčené postupy a získaly přehled o současné praxi a regulacích v Lotyšsku a České republice.

close

Výzvy, semináře, novinky

Přihlaste se k odběru měsíčních aktualit z programu EaSI do vaší schránky.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.