Rubriky
Ukončené výzvy Výzvy

Výzva ESF Social Innovation+ ALMA

První výzva k předkládání návrhů iniciativy ESF Social Innovation+ 

Evropská mobilita a sociální začlenění znevýhodněných mladých lidí, kteří nejsou zaměstnáni, nevzdělávají se ani se neškolí (NEET)

Cílem této výzvy je pomoci členským státům začlenit ALMA do jejich programů ESF+ pilotováním nebo rozšiřováním operací typu ALMA. 

ALMA (Aim-Learn-Master-Achieve) je iniciativa aktivního začleňování, jejímž cílem je posílit postavení nejzranitelnějších mladých lidí ve věku 18 až 29 let, kteří nejsou ve vzdělávání, zaměstnání ani odborné přípravě (NEET), implementací na míru šitého přístupu k jejich podpoře. najít si práci a začlenit se do společnosti.

ALMA nabízí těmto mladým lidem poradenství v jejich domovské zemi, po kterém následuje supervizovaná pracovní zkušenost v jiném členském státě EU s cílem podpořit jejich integraci na trh práce a do společnosti v jejich domovské zemi. Výzva rovněž přispívá k cílům Evropského roku dovedností 2023 a podporuje šíření dovedností, které lidem umožňují úspěšně se orientovat ve změnách na trhu práce a plně se zapojit do společnosti.

Datum otevření: 15. 12. 2022

Datum uzavření: 15. 03. 2023, 17 hod. SEČ

Alokace: 15 mil. EUR

Výše podpory: 300 – 650 tis. EUR

Doba realizace projektu: 18 měsíců

Více informací naleznete zde.

close

Výzvy, semináře, novinky

Přihlaste se k odběru měsíčních aktualit z programu EaSI do vaší schránky.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.