Rubriky
Akce

Job Shadowing v České republice II

Hostitelská organizace EaSI NCP CZ v rámci druhého job-shadowingu přivítala Penku Tsvetkovu z EaSI NCP Bulharsko a Andreu Vizkeleti z EaSI NCP Maďarsko.

Job-shadowing se uskutečnil ve dnech 8. – 19. dubna 2024 a proběhl v Praze. Během dvou týdnů navštívily zástupkyně obou NCP několik poskytovatelů sociálních služeb, mezi nimi například Pečovatelskou službu Prahy 3 či Sociální služby Praha 9. Během stínování se také odehrála návštěva na Ministerstvu práce a sociálních věcí České republiky, kde se obě zástupkyně zahraničních NCP setkaly s Ing. Jitkou Zukalovou z Odboru EU a mezinárodní spolupráce MPSV.

V rámci stínovaní se také naši hosté seznámili s problematikou sociálního podnikání a dobrovolnické činnost prostřednictvím svých rozhovorů při návštěvách řetězce kaváren Mezi řádky, zaměřujícího se na zaměstnávání lidí s hendikepem a také prostřednictvím velice podnětné přednášky v neziskové organizaci Letokruh, zabývající se aktivizaci seniorů.

Ze strany obou dam jsme obdrželi velice pozitivní zpětnou vazbu a do svých působišť si, jak doufáme, odvezly přínosnou zkušenost a inspiraci.

close

Výzvy, semináře, novinky

Přihlaste se k odběru měsíčních aktualit z programu EaSI do vaší schránky.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.